وبلاگ

قهرمانی مایکل فلپس در لحظه آخر

مایکل فلپس در شنای پروانه المپیک 2008 در لحظه آخر قهرمان شد
#آسونیک #استخر #بلیط_استخر #مایکل_فلپس #المپیک2008 #مسابقات_شنا #قهرمانی #مدال_طلا #لحظه_آخری #لحظه_اخر #شانس #خوشحالی
0
۲۷ اسفند, ۱۳۹۶

حرکات دست در شنای کرال

حرکات دست

حرکات تکنیکی صحیحِ دست ،عامل مهم پیشبرنده در شنای کرال میباشد. در هیچ شنای دیگری نمیتوان، مثل کرال از دست ها بطور هدفمند برای پیشروی به جلو استفاده کرد. برای بکار گیری صحیح حرکات دست نیاز به قدرت داریم.

تنها با شنای استقامتی، مدت ها نیاز است تا قدرت کافی بدست آورد، برای آنکه سریعتر این قدرت را بدست آوریم باید  مضافاً تمرین های با کش ویا دستگاه های کشش را انجام داد.

گرفتن آب ، کشش و فشار (سه حرکت مهم دست)

 ا-گرفتن آب: قبل از اینکه شناور خود را بطرف جلو بکشد و سپس با فشار به عقب به جلو رانده شود***، باید آب را بگیرد.

 2- خم کردن آرنج: یعنی تکیه گاهی در آب برای حرکات بعدی دست ،درست میکند. در این حالت ، انگشتان بهم چسبیده و دست مثل یک بیل تخت میماند. در تمام مدتی که دست زیر آب، حرکت میکند، باید اینطور تصور کرد که نوک انگشتان حرکات دست را هدایت میکنند و یک خط نوری از نوک انگشتان متصاعد میگردد. تصویراین خط نوری، تقریباً خط مستقیمی زیر بدن میباشد. از ورود دست به آب (بین ادامه شانه و محور طولی بدن) دست بدون آنکه توسط فشار آب کج شود، بطرف پائین میرود، تا ارتفاع شانه شناگر خود را بطرف جلو میکشد، در این حالت دست از آرنج خم میشود.

در ارتفاع شانه زاویه آرنج در شنای استقامت 90 تا 100 درجه میباشد

3- فشار آب به عقب: در شنای سرعتی زاویه 130 و بیشتر میشود. کف دست و ساعد، آب را در زیرقفسه سینه و شکم بطرف انگشتان پا بعقب  فشار داده و نزدیک ران به بیرون تاب میخورد.

پرتاب دست ها

بعد از فشاری که در هنگام به عقب راندن آب ،روی دست میاید،بالای آب دست باید استراحت کند.و این زمانی امکان پذیر است که در موقع بیرون آمدن دست از آب آنقدر با قدرت باشد،که بیرون از آب بدون نیاز به نیرو ،تا وارد شدن در آب ، تاب بخورد(دست ها شل باشد، تا جریان خون روان باشد).آرنج بالا باشد.انگشتان و ساعد ،ریلکس وارد آب میشود.

دست شل و بدون مقاومت وارد آب شده وآنرا تا کشیدن دست و صاف شدن آرنج در آب هل میدهیم.و در کنار آن حباب های آب را که ایجاد شده است برای پیشروی بهتر از میان برداشت***.

پرتاب دست به جلو در خارج از آب ، و دست پیش برنده در زیر آب ،طوری هماهمگ باشند که یک دست پیوسته در حال پیش بردن بدن به جلودر زیر آب،و دست دیگر، بالای آب ، در حال تاب خوردن به جلو باشد.

با چرخش هردو طرف بالا تنه به یک اندازه، به دور محور طولی بدن  و آرام نگهداشتن سر، نفس کشیدن آسانتر میگردد و گرفتن آب با فاصله بیشتر درجلوی بدن امکان پذیر میگردد.

هم آهنگی دست و پا

دو نمونه ، هم آهنگی  حرکات دست و پا در بین نمونه های زیاد قابل شناسائی میباشند.

شنای شش ضربه ای پا 

در این روش با هر سیکل دست (یک حرکت دست راست وچپ) شش پا زده میشود.عکس ها این حالت را نشان میدهد.پا ها در حالت فرود آمدن میباشند.

شنای دو ضربه ای پا

با هر سیکل دست دو بار،دو ضربه پا میخورد. شناگران با مسافت های کوتاه با شش ضربه پا شنا میکنند، شناگرانه مسافب دور از ضربه دو پائی استفاده میکنند،زیرا در بکار بردن نیرو میخواهند صرفه جوئی کنند.

حالت قرار گیری بدن در آب

برای اینکه پاها،  شناگر را هل دهد، و دست ها بدن شناگر را به جلو بکشند، باید قرارگیری شناگر در آب خوب باشد. (مقاومت آب کم باشد) سر آنقدر در آب فرو میرود که لبه جلوئی کلاه شنا ویا رسنگاه مو در سطح آب قرار گیرد.

چشم ها باز و کمی متمایل به جلو.باسن تقریباً در سطح آب، لگن نباید خم شود و شکم نباید آویزان شود.

0
۱۹ اسفند, ۱۳۹۶

چگونه از آسیب های شناخته شده در مورد شنا جلوگیری کنیم؟

حتی اگر شنا به ورزش کم صدمه شهرت داشته باشد، با این وجود، تمرینات بیش از حد و اندازه و یا روش تمرینات نادرست میتواند باعث ایجاد آسیب ها و مصدومیت ها شود.

در هر صورت در این مقاله فرض بر این گرفته میشود که شما به طور مسئولانه و در یک محیط امن (با نظارت ناجیان غریق) شنا کنید. در غیر این صورت ممکن است صدمات جدی به خودتان وارد کنید و یا حتی مرگ میتواند رخ دهد. پس لطفا ریسک نکنید!

آسیب در شانه شناگر
شانه شناگر شایع ترین آسیب ها در شنا است. این میتواند ناشی از تکنیک بد، اضافه وزن و یا افزایش سرعت یا حجم کار با استفاده از دست و پا زدن در آب یا اینکه یک چیزی را در آب با خود بکشید. (مثل شخصی که غرق شده و شما میخواهید نجاتش دهید)

آسیب زانو در شنای کرال سینه
اساسا زمانی که پا ها را در شنای کرال سینه باز میکنید، در طول مرحله تکامل ضربه با زانو، زانو با ضربه های خارجی قرار میگیرد که این ضربه های داخلی میتواند به رباط داخلی زانو، که رباط ثانویه میانی نامیده میشود، تحت فشار شدید قرار میگیرد.

برای جلوگیری از آسیب های زانو این موارد را مطالعه فرمائید:
جایگزینی شنای کرال سینه با شنای کرال سینه
دوره های استراحت در طول یک سال که شما این نوع شنا را انجام ندهید
قبل از انجام شنا به طور مناسب نرمش کنید و بدن خود را گرم کنید و تمرینات کششی انجام دهید
عضلات هسترینگ و چهار گوشه را تقویت کنید

آسیب های گردن
گردن بسیار متحرک است و به همین دلیل است که باید احتیاط های خاصی را برای جلوگیری از آسیب به گردن در شنا انجام دهید. آسیب های گردن اغلب به علت تکنیک های نادرست است.

در حالی که شنای سبک آزاد را میشانسی، باید سر را در راستای ستون فقرات نگه دارید و چشم ها باید به طور مستقیم پائین را نگاه کنند. در این سبک شنا باید اجتناب کنید از نگاه کردن به جلو و یا بلند کردن گردن برای نفس کشیدن. همچنین در طول نفس گیری باید از بیش از چرخاندن سر اجتناب کنید. بدن را بیشتر بچرخانید به طوری که سر نیاز به چرخاندن خیلی زیاد برای تنفس یا پاک کردن آب از روی صورت نداشته باشد.

صدمات کمر
آسیب های نشاشی از سقوط به عقب نیز اغلب به دلیل روش های نادرست است.
زمانی که شما دارید شنای سبک آزاد رو انجام میدهید، ممکن است شما تکنیک ضعیفی داشته باشید و بدن خود را از آب خارج کنید و قدرت پشت خود را بالا ببرید در نتیجه این کار ممکن است پا زدن سخت باشد و فشار زیادی به شما وارد شود.

نکات اضافی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی شنا:
قبل از یک جلسه شنا، بدن خود را گرم کنید و حرکات کششی انجام دهید.
پس از یک جلسه شنا، بدن خود را با حرکات کششی آرام سرد کنید.
برای توسعه قدرت عملکردی خود یک برنامه کلی دنبال کنید.

0
۱۵ اسفند, ۱۳۹۶

قانون و مقررات ورزش شنا

آشنایی با استخر :

اندازه های فنی و نكات بهداشتی اندازه های فنی:

استخرهای موجود با توجه به نحوه استفاده به دو دسته تقسیم می شوند:

1-استخر آموزشی 2- استخر قهرمانی

1- استخر آموزشی: معمولا" در ابعاد 8*8 و یا 8*10 متر طوری طراحی و ساخته میشود كه الگوهای آموزشی و یا ابزارهای كمك آموزشی در آن مد نظر باشد، مثلا" عمق آن حداكثر به 1/20 متر و بصورت شیب دار به نحوی ساخته كه لا اقل یك ضلع استخر علاوه بر كم عمق بودن قسمتی از آن بصورت پلكان وارد استخر شده تا برای آن دسته از اشخاصی كه از وارد شدن ناگهانی در آب وحشت دارند مناسب باشد.

میله هایی استیل در اطراف دیواره ها و در قسمت سطح آب نصب شده كه حدود10 سانت با دیواره فاصله دارند كه برای غوطه ور شدن و آموزش دست و پا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ،عمق آب اینگونه استخرها قابل تنظیم است.

جدای میله استخرهای آموزشی لوازم كمك آموزشی نظیر: تخته شنا به ابعاد مختلف - دوقلوی شنا - حلقه لاستیكی - كمربند نجات - بازوبند نجات - دماغ گیر - گوشی پای دولفینی(قورباغه) - و....كه هر كدام موارد خاص خودش را دارد برای افراد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

2- استخرهای قهرمانی: طول اینگونه استخرها 33/33 متر - 25 متر - 50متر وعرض آن10-21 متر متغیر است وعمق آن كمتر از 1/80 متر نیست اینگونه استخرها به دو صورت روباز یا سر پوشیده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در استخرهای سرپوشیده معمولا" از آب گرم استفاده میشود - ولی در استخرهای رو باز اكثر از آب سرد طبیعی بهره می گیرد.

در ضلع عرض استخر سكوهایی نصب می شود كه به عنوان سكوی استارت مورد استفاده شنا گران است این سكو ها به ابعاد 50*50 سانتی متر با شیب 10سانت بصورت ثابت یا سیار نصب می شود و ارتفاع تا سطح آب باید بین 50تا70 سانت باشد .دستگیره های كرال پشت باید طوری به سكو وصل باشد كه در ارتفاع 30تا60 سانتی متر و جلوتر از دیواره استخر نباشد ، هر چهار طرف سكوها باید شماره گزاری شود و این شماره طوری نصب میشود كه اگر پشت به سكو ها بایستیم سكوی شماره 1 در طرف راست وشماره 2 بعد از آن و بقیه به همین ترتیب شماره گزاری خواهد شد .تعداد خطوط شنا (لاین) بسته به عرض استخر بین 6تا8 خط متغیر است، این خطوط بوسیله طنابی كه دو سر آن با قلابهایی به دیواره استخر وصل است در طول استخر كشیده می شود روی طناب اجسام غوطه ور دو انتهای طناب با رنگ سایر قسمتها متفاوت است .عرض هر خط شنا باید 2/5 متر باشد.

طناب نشانه برای برگشت كرال پشت باید در عرض استخر و در 1/80 سانتی بالای سطح آب قرار داشته ضمنا" این طنابها برای برگشت كرال پشت باید 5 متر از دیوار انتهای استخر فاصله داشته باشد.

خطوطی در كف استخر و در وسط خطوط شنا و به رنگ تیره كشیده شده كه عرض آن 20سانت و در طول استخر كشیده می شود و فاصله آن با دیواره عرضی 2 متر است كه بوسیله خط عرضی دیگر كه پهنای آن 20سانت است قطع میشود (بصورت (T طول این خط 1 متر است.

نور استخر باید كافی و طوری از بالا به آب بتابد كه در سر تاسر استخر نور مناسب وجود داشته بتشد ، برای دید بهتر شنا گران از چراغهای كه در دیواره داخلی استخر نصب می شود ولتاژ آن حدود 12 ولت است استفاده میشود.

نكات بهداشتی استخر:

در استخر های سر پوشیده بدلیل سیستم آب گرم محیط برای رشد میكروب و عوامل بیماری زا بیشتر از استخر های رو باز فراهم است لزا علاوه بر وجود دستگاه تصفیه آب كه مداوم در حال فعالیت است و با مكش آب استخر به داخل تصفیه خانه و برگشت آن به استخر و وجود دستگاه كلرزنی اتوماتیك آب آن تصفیه و كلر زده میشود ، لازم است حتما" نكات بهداشتی آن نیز رعایت گردد:

1- دیواره و كف استخر بوسیله كاشی و یا سرامیك برای شستشوی بهتر پوشانده می شود.

2- لبه های استخر نسبت به سطوح اطراف آن كمی بر آمده و شیب آن به طرف داخل استخر است.تا آبهای سطحی با برخورد به برآمدگی ها وارد استخر نشود (شیب دار بودن لبه بخاطر جلوگیری از مواج شدن آب است)

3- قبل از ورود به استخر گرفتن دوش و زدن شامپو بمنظور رعایت نظافت آب استخر ضروری است.

4- پس از خاتمه و خروج از استخر جهت نظافت شخصی زدن صابون و شامپو و گرفتن دوش ضروری است.

5- حد فاصل بین رختكن و استخر و قبل از ورود به آن حوضچه آب كلر قرار دارد كه برای ضد عفونی كردن پاها استفاده میشود.

6- علاوه بر زدن شامپو پیشنهاد میشود حتما" لای انگشتان دست و پا ها و زیر بغل هم با صابون شسته شده تا مانع از رشد میكرب و قارچ شود.

7- برای استفاده صحیح استخر و رعایت حقوق دیگران توجه به نكات بهداشتی و ایمنی كه در تابلو ها و اعلائم هشدار دهنده نصب و اعلان می شود ، هم چنین گوش دادن به تذكرات ناجیان غریق استخر ، محیطی دلنشین و نشاط آور و شنای در آن موجبات خاطر اطمینان كسانی است كه از استخر وحشت دارند .

آشنایی با رشته ها و مواد مختلف شنا:

در كلیه مسابقات رسمی و بین المللی 4 نوع با استیل های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

1- شنای آزاد ( هر نوع شنایی می تواند باشد بجز كرال پشت - قورباغه - پروانه)

2- كرال پشت

3- شنای قورباغه

4- شنای پروانه

این چهار شنا از رده های مختلف سنی با متراژهای مختلف بر گزار می شود ، در بر گزاری مسابقات رسمی سه رده سنی وجود دارد:

نوجوانان در سنین : زیر ده سال - 11 و 12 سال - 13 و 14 سال

جوانان در سنین : 15 و 16 و 17 سال

بزرگسال (عموم) در سنین: 18 به بالا

علاوه بر مسابقات انفرادی مسابقاتی نیز بصورت امدادی ( 4 نفره ) مختلط - آزاد بر گزار می شود در مسابقات امدادی ( مختلط امدادی ) حتما باید از 4 شناگر استفاده شود كه نفر اول آن كرال پشت - نفر دوم قورباغه و شناگر سوم پروانه و آخرین شناگر شنای آزاد انجام دهد . در شنای مختلط انفرادی یك شناگر كه شنای اول آن پروانه شنای دوم آن پشت و دو شنای آخر قورباغه و آزاد می باشد.

مواد مسابقه دو سال :

50 متر آزاد - 50 متر قورباغه - 50 متر پشت - 50 متر پروانه - 50*4 آزاد انفرادی و تیمی

مواد مسابقه 11 -12 سال :

 50 متر آزاد - 100 و 200 آزاد - 100 قورباغه - 100 پشت - 100 پروانه - 200 مختلط انفرادی - 10*4 تیمی مواد مسابقات13 - 14 سال:

 100 و 200 و 400 آزاد - 100 و 200 قورباغه - 100 و 200 پشت - 100 و200 پروانه - 50*4 مختلط انفرادی -100 *4 آزاد تیمی 100 *4 مختلط تیمی

موارد مسابقات 17-16-15 سال:

شنا 100 و 200 و 400 و 500 آزاد - 100 و 200 پشت - 100 و 200 قورباغه - 100و200 پروانه - 50*4 و100*4 مختلط انفرادی - 100*4 و200*4 مختلط تیمی

یك شناگر می تواند در همه موارد بالا شركت كند واز هر تیم در هر مواد 2 نفر بیشتر نمی توانند شركت نمایند.

مقررات برگزاری مسابقه:

در هر مسابقه شنا اگر بصورت كشوری ورسمی برگزار شود حداقل 30 داور نیاز دارد كه این تعداد را در مسابقه داخلی میتوان به 15-10 نفر كاهش یابد داوران مسابقه شامل:

سر داور 1 نفر - استارتر-داوران وقت نگهدار برای هر خط 3 نفر - سرپرست وقت نگهداران - داور برگشت - سرپرست داوران برگشت2 نفر - داوران استیل 2 نفر - داور برگشت در ابتدا وانتهای استخر 1 نفر - منشی كل 1 نفر - هماهنگ كننده 2 نفر - گوینده 1نفر - داور رده بنده دست كم برای هر خط 1 نفر - سر پرست داوران رده بندی

وظایف سرداور:

كه بر كل مسابقات و داوران و وقت نگهداران نظارت دارد و شروع مسابقه را به استارتر اعلام میكند و هم چنین تصمیم گیری نهایی در مورد مسائلی كه درمسابقه پیش می آید با اوست. در آغاز مسابقه سر داور با زدن چند سوت كوتاه به شنا گران علامت داده تا لباس های اضافی را خارج و آماده شوند، سپس با زدن یك سوت ممتد از شناگران دعوت می كند تا پشت سكوی استارت قرار گیرند (در شنای پشت پس از شنیدن سوت ممتد شنا گران وارد آب می شوند ) پس از آماده شدن شناگران و داوران وقت نگهدار با بالا بردن دست بصورت كشیده به استارتر علامت می دهند.

وظایف استارتر:

كنترل شناگران را بعهده گرفته وهر شناگری كه مرتكب یكی از خطا های زیر شود به سرداور گزارش می نماید:

1- از استارت خود داری نماید 2- عمدا"از قوانین اطاعت نكرده باشد 3- در هنگام استارت باید در كنار استخر و در فاصله 5 متری از سكوی استارت بایستد،تا وقت نگه داران بتوانند علامت استارت را ببینند و هم شناگران علامت استارت را بشنوند.

وظایف داور وقت نگه دار:

كنترل زمان و دقت انجام هر خط بعهده اوست او با صدای سوت استارتر تایمر را به كار انداخته و تا زمانی كه در پایان هر مسابقه یك قسمت بدن شناگر به دیواره پایانی برخورد و یا تماس حاصل نماید او وقت را می خواباند و سپس زمان شناگر را روی برگه مخصوص ثبت ركورد نوشته به سر داور تحویل می نماید.

وظایف داوران استیل:

كه در طول استخر قرار دارند چنانچه شناگران از استیل مربوط به هر شنا خود داری نموده و دست و یا پای شناگر حركتی غیر از استیل مربوط انجام دهد علت خطا را نوشته و به داور گزارش میدهد.

داوران رده بندی:

كه انتهای استخر قرار دارند مراقب تماس بدن شناگر به خطوط مربوط می باشند تا تعیین نمایند شناگر كدام خط زودتر از بقیه به خط پایان رسیده است و شناگران بعدی كدامند.

منشی كل:

نتایج مربوط به شناگران را در برگه مخصوص ثبت نموده و نتایج كل در چند نسخه تهیه و به هیئت و یا كمیته برگزار كننده تحویل می نماید.

نحوه امتیاز بندی:

در استخرهایی كه 6 سكو دارد مقام اول 7 امتیاز - مقام دوم 5 امتیاز - مقام سوم 4 امتیاز - مقام چهارم 3 امتیاز - مقام پنجم 2 امتیاز و مقام ششم 1 امتیاز كسب خواهد كرد.

در استخرهایی كه سكوهای آن 8 تا است به نفر اول 9 امتیاز تعلق خواهد گرفت در مجموع شنا های انجام هر شناگر امتیازات آن پشت و محاسبه می شود و مقامهای اول تا ششم اعلام می شود.

همین روش برای مسابقات تیمی نیز انجام می شود (امدادی) با این تفاوت كه تیم اول 14 امتیاز و تیم دوم 12 امتیاز و الی آخر.

0
۰۷ اسفند, ۱۳۹۶

نحوه صحیح شنا کردن (قسمت اول)

یادگیری نحوه شنا کردن و زمانی که شما نمیدانید چه کاری باید انجام دهید،میتواند ترسناک باشد. نگران نباشید، وسائلی هست که میتونید تهیه کنید تا یاد گیری شنا برای شما کمتر دشوار باشد. هنگامی که از آن وسیله آویزان میشوید، شنا به یک نسیم تبدیل خواهد شد.
سعی کنید بر ترس خود غلبه کنید. بسیاری از مردم یاد میگیرند چگونه شنا کنند، چون آنها از غرق شدن میترسند. اگر که غرق شدن اتفاق بیافتد، بیشتر آن ها را میتوان با اقدامات ایمنی ساده جلوگیری کرد. هر زمانی که شما در حال شنا کردن هستید، این دستور العمل ها را دنبال کنید و احتمال غرق شدن در آب به طور چشمگیری کاهش پیدا میکند.
 

+ هیچوقت تنها شنا نکنید. همیشه با یک فردی که شناگر قوی است، شنا کنید، اگر نه با چندین نفر دیگر، یا که از گروه حفاظت یا غریق نجات اون منطقه یا استخر بخواهید که شما را همراهی کند و منطقه ای که گروه غریق نجات دارند، بهترین منطقه برای شنا کردن هستند.

+ در آب های جاری یا رودخانه ها شنا نکنید. اگر که میخواهید در رودخانه یا دریا شنا کنید، باید یاد بگیرید که سریع تر از آن ها باشید. اگر میخواهید یاد بگیرید که در این مناطق شنا کنید، اطمینان حاصل کنید با فردی همراهتان هست که میداند چه کاری انجام دهد و مطمئن باشید که در صورت بروز حادثه میتواند شما را از آن محل خارج کند.

+ در جایی از آب شنا کنید که میتوانید خود را در آن عمق اداره کنید. هنگامی که شما در ابتدا یاد میگیرید که چگونه شنا کنید، به آب هایی عمیق تر که میتوانید در آن بمانید، سرمایه گذاری نکنید. به این ترتیب اگر چیزی نابود شود، به سادگی میتوانید بایستید و به راحتی تنفس کنید.

+ اجتناب از شنا کردن در آب و هوای غیر منتظره. شنا کردن زیر آبشارها میتواند لذت بخش باشد. اما اگر شنیدید یا حس کردید که طوفان آغاز شده است، سریعا از آب خارج شوید. بدون در نظر گرفتن مهارت شنای خود، این قانون را دنبال کنید. در آب های بسیار سرد اصلا شنا نکنید. چون آب های سرد باعث منقبض شدن عضلات میشود و باعث میشود حرکت دست و پای شما ناگهان دچار مشکل و دشوار شود.

+ خود را روی آب شناور کنید. هنگامی که شما در آب هستید، به کناره های استخر یا یک حوضچه تکیه کنید و پاهای خود را روی آب بلند کنید. اگر آنها را آزاد بگذارید میبینید که روی آب شناور شده اند. شاید ایستادن روی آب کاری عجیب و غریب باشد اما شما میتوانید دهان و ریه های خود را پر از هوا بکنید و بدنتان را به صورت طی شکل (T) در بیاورید.

+ در شنا کردن هیچوقت ترس نداشته باشید. همیشه به یاد داشته باشید که اگر در عمق غیر قابل کنترل آب هستید و یا اندام خود را به راحتی نمیتوانید حرکت دهید و اتفاق ناگهانی برای شما رخ داد، سریع خود را به سمت پشت به روی آب پرتاب کنید و خود را از پشت روی آب شناور کنید. اگر نمیتوانید شنا کنید، خود را به اطراف پرت نکنید و سریعا شروع به نفس کشیدن بکنید. به سادگی روی آب بخوابید و کمرتان را مثل یک تکه تخت روی آب بگذارید و اجازه بدید که آب شما رو با خودش حمل کنه تا به شرایط عادی و آرامش برگردید.

+ بیرون دادن نفس را در زیر آب تمرین کنید. همونطور که در قسمت کم عمق قرار دارید، صورت خود را در آب فرو برده و نفس خود را با قدرت به بیرون بدید و سپس برگردید بالا. حباب های تنفس شما باید از آب خارج شوند. شما همچنین میتوانید نفس خود را از دهان با قدرت به بیرون بدید اما در این حالت حباب های بزرگتری از آب خارج میشود.

اگر موقع بیرون دادن هوا از طریق بینی تان دچار مشکل شدید و احساس ناخوشایندی داشتید، میتوانید با دماغ گیر آن را پوشانده و از طریق دهن این کار را انجام دهید.

+ عینک ایمنی (اختیاری) عینک های ایمنی به شما اجازه میدهد که چشمان خود را به راحتی در زیر آب باز و بسته کنید و یا به وضوح در زیر آب ببینید.

2
۰۶ اسفند, ۱۳۹۶

آب درمانی به روش ژاپنی

آب درمانی ژاپنی برای درخشش پوست و کاهش وزن

تمرین فوق العاده ای که توسط بسیاری از مردم هند و ژاپن برای درخشش پوست و کاهش وزن دنبال میشود، آب درمانی میباشد.

از بین بردن استرس، کاهش وزن، احساس تازه و پر انرژی در طول روز و هضم خوب و بهترین درمان برای پوست درخشان بعضی از مزایای اصلی آب درمانی به روشی ژاپنی هاست.

روش تمرین آب درمانی ژاپنی

1. صبح ها قبل از مسواک زدن، حدود 4 تا 6 لیوان آّب یا در حدود 160 تا 200 میلی لیتر آب مصرف کنید. این آب باید درحدود دمای اتاق باشد و یا به آرامی گرم شود تا به دمای تعادل با اتاق برسد. مصرف لیمو تازه در این آب ها اختیاری است که برای بسیاری مفید است.

2. پس از نوشیدن این آب ها، دندان هایتان را مسواک کنید. اما به یاد داشته باشید که تا 45 دقیقه حق نوشیدن یا خوردن ندارید. پس از 45 دقیقه میتوانید به طور طبیعی یا غذا بخورید یا مایعات بنوشید.

3. 15 دقیقه پس از صبحانه، ناهار یا شام هرگز برای دو ساعت غذا یا نوشیدنی میل نفرمائید.

4. اگر این تمرین برایتان سخت به نظر میرسد، بین هر لیوانی که نوشیدید، چند دقیقه ای صبر کنید و بعد لیوان بعدی را میل کنید.
افرادی که بیماری دارند و یا به دلیل کهولت سن نمیتوانند هر صبح 4 لیوان آب با هم بنوشند، روز اول یک لیوان آب بنوشند و در روزهای بعدی این تعداد را مرحله به مرحله به عدد 4 نزدیک کنند.

روش آب درمانی ژاپنی در ژاپن بسیاری از بیماری ها را درمان میکند و پس از این دوره میتوانید از یک زندگی سالم لذت ببرید.
هنگامی که این درمان را شروع میکنید باید آنرا در کنار زندگی عادی خود ادامه دهید تا به بهبود برسید.
مقاله ای توسط انجمن بیماری ژاپنی در مورد آب درمانی منتشر شد که نشان میدهد بسیاری از بیماری ها به وسیله آن درمان شده یا به منظم از منظر آب درمانی بهبود یافته است.

این روش آب درمانی ژاپنی بدون هزینه است و افراد ساده و فقیر نیز میتوانند از این درمان رایگان استفاده کنند. در ابتدا زمانی که شما این درمان را شروع میکنید، ممکن است دو یا سه بار ادرار اضافی داشته باشید که بعد ها به طور منظم تر تبدیل میشود.

اقدامات فوق العاده مهم که باید در نظر داشته باشید

1. در حالت ایستاده از خوردن و نوشیدن اجتناب کنید

2. هر شب چندین بار آب گرم شور را قبل از خواب، در دهان خود قرقره کنید

3. هر روز حداقل یک ساعت به آرامی راه روید

0
۰۲ اسفند, ۱۳۹۶

ماساژ بدن بوسیله چوب های بامبو

با توجه به مزایای بسیاری که برای ماساژ درمانی بامبو برای هر دو طرف (درمانگران و ماساژ گیرنده) ذکر شده است، اما شگفت آور است که این نوع ماساژ در فهرست ماساژ های آب درمانی استخر ها وجود ندارد! بامبو در چین باستان، ژاپن و اندونزی یک ابزار شفا دهنده قوی بوده است. بامبو هنوز هم نماد زندگی، انرژی، رفاه، طول عمر و باروری در فرهنگ این کشور هاست.

به طور کلی، بیش از 1200 گونه بامبو وجود دارد که همه آنها مربوط به نیشکر و ذرت است. در حقیقت، بامبو یک چمن غول پیکر است. ساقه بامبو را میتوان برش داد و اگر ریشه آن را بکارید دوباره رشد میکند. این موضوع باعث شده که بامبو یک منبع بسیار تجدید پذیر باشد. در یک زیستگاه مناسب، بامبو میتواند در 24 ساعت در حدود 30 سانتی متر رشد کند و در عرض چند سال به اندازه کامل خود رشد کند. بامبو به عنوان یکی از گیاهان چند منظوره بر روی زمین شناخته میشود و شهرت خود را از ظاهر جامع و نرم آن، و همچنین استقامت در هر شرایطی به دست آورده است.

استفاده از بامبو برای ماساژ بدن

برای استفاده در ماساژ، مجموعه ای از 7 گلدان بامبو توخالی در طول های مختلف و قطر 12 سانتی متر تا 45 سانتی متر به طور صحیح برای سلامتی و ایمنی بدن درمان میشوند.

این چوب های بامبو تمام سخت و راست هستند و در عین حال انعطاف پذیر. رنگ این چوب ها به علت پوشش سیلیس بر روی دیواره های خارجی آن است. سیلیکا عنصر ضروری برای حفظ یکپارچگی و سلامت پوست، رباط ها، تاندون ها و استخوان هاست.
جنس دیواره خارجی آن، قوی ترین منبع شناخته شده از سیلیس است و حاوی بیش از 70 درصد سیلیس آلی است که از سیلیکا 10 برابر قوی تر است. سیلیکا قوی ترین تثبیت کننده بر روی بسیاری از بافت های بدن است و ماساژ بامبو، بافت و عضلات بدن را حتی از تمرینات سخت قوی تر میکند.

برنامه های درمانی ماساژ بامبو

درمانگر ماساژ بامبو میتواند از تکنیک ها و روش های مختلف برای درمان استفاده کند. این تکنیک ها و روش ها با توجه به توانایی های درمانگر و نیاز های خاص مشتری انتخاب میشود. با توجه به نیازهای مشتری، بامبو میتواند با ماساژ تایلندی، تکنولوژی تخلیه لنفاوی و آیورودا ترکیب شود.برخی از ماساژور ها ماساژ بامبو را با طب سوزنی تلفیق میکنند و گاهی اوقات ماساژ بامبو با کوزه های بامبو ترکیب میکنند.

مزایای ماساژ بامبو

گردش خون را مجددا فعال میکند ( مخصوص کسانیکه سکته قلبی کرده اند) و جریان آن را بهبود میبخشد

سر درد های میگرنی را کاهش میدهد
به بهبود کیفیت خواب و به درمان بیخوابی کمک میکند
در کنترل بیماری های تنفسی نقش به سزایی دارد
به درد های آرتریتی (بهبود بیماری آرتروز) به ویژه در گردن و شانه کمک میکند
بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن
انعطاف پذیری مفصلی و عضله ای را افزایش میدهد
باعث تقویت فعالیت سلولی برای ترمیم و تغذیه پوست میشود
کمک به حذف اسید لاکتیک از عضلات برای کاهش دردهای عضلانی

0
۳۰ بهمن, ۱۳۹۶

چند مزایای پنهانی شنا

1- شنا، بهبود روابط اجتماعی

شنا ورزشی بسیار اجتماعی است. شناگران در هر سنی میتوانند با هم در یک کلاس، با یکدیگر تمرین کنند یا با مربی در استخر کار کنند. حتی اگر شما یک استخر در خانه داشته باشید، این جایی است که شما با دوستان و خانواده تان جمع آوری میکنید. تحقیقات نشان میدهد که ورزش و همبستگی با هم باعث بهبود سلامت روان میشود. این مطالعات نشان میدهد که که شرکت کنندگان در این ورزش، از سطح پایین تر اضطراب و افسردگی نسبت به سالان برخوردارند.

2- شنا به هدف گراها میپردازد

شناگران در زندگی شخصی و حرفه ای خود هدف قرار میگرند. شنا به بچه ها و بزرگسالان آموزش میدهد که تلاش کردن را یاد بگیرند.

3- کودکانی که شنا را یاد میگیرند، قبل از بزرگسالی فعال میشوند

شنا فعالیت مهمی است که به مبارزه با چاقی کودکان کمک میکند و لذت بخش است. شنا همه ی سه عامل فعالیت بدنی را تقویت میکند که بچه ها را سالم نگه میدارد: استقامت قدرت و انعطاف پذیری. شنا کودکان را با ابزار مهارت ها و فداکاری ها برای حفظ زندگی سالم به عنوان بزرگسالان فراهم میکند.

4- شنا کردن باعث میشود که شما دقیق تر شوید

ورزش منظم، مانند شنا، عملکرد حافظه و مهارت های تفکر را بهبود میبخشد. این نه تنها برای کلاس و کار بلکه برای ما نیز بسیار مفید است. ورزش منظم التهاب و مقاومت به انسولین در مغز را کاهش میدهد که موجب رشد سلول های جدید مغز میشود. شنا همچنین باعث خلق و خوی، اضطراب و استرس میشود که توانایی مغز را برای فکر کردن بیشتر، موثر میکند.

5- شنا مهارت های تیم سازی را آموزش میدهد

شناگران در تیم ها و یا در کلاس های شنا دارای مهارت های تیم سازی بهتر هستند. شناگران یاد میگیرند با هم کار کنند، یکدیگر را تشویق کنند، ارتباط برقرار کنند و رهبران شوند. تمام این مهارت ها به رهبران موثر در بزرگسالی تبدیل شده است. مهارت های تیم سازی گروهی، جهت گیری هدف، الهام، توسعه استراتژی و هماهنگی را تشویق میکنند که این همه در حرفه های موفق و روابط حرفه ای میشود.

6- شنا کردن کالری بیشتری از پیاده روی میسوزاند

هنگامی که شما شنا کردن را با دویدن مقایسه میکنید، متوجه خواهید شد که شنا کردن از شما بیشتر کالری میسوزاند تا دویدن.

شما یک ساعت پس از شنا کردن حدودا 715 کالری میسوزانید که این مقدار در دویدن حدود 606 کالری است.

0
۲۸ بهمن, ۱۳۹۶